Ferforje Merdiven Korkuluğu

GÜVENLİK AÇISINDAN FERFORJE MERDİVEN KORKULUĞU

Ferforje merdiven korkuluğu dış ya da iç mekan fark etmeksizin merdivenlerin açıkta kalan kısmına yerleştirilen demir ürünlerdir. Merdiven korkuluklarının yerleştirme sebebi tabi ki öncelik olarak güvenliktir. Merdivenler yanlarındaki açık boşluk tamamlanmadıkça birçok tehlikeye mahal verecek durumdadır. Evlerin içinde yaşlı ve çocuklar olmadığı sürece tercih etmeyen insanlara da sıklıkla rastlamaktayız. Ancak ferforje merdiven korkulukları sadece yaşlıların ve çocukların güvenliği sağmakla kalmaz. Bir insanın gün içinde neler yaşayacağını kestirmek çok mümkün olmadığı için en ufak baş dönmesinde insanların tutunacak bir yer arama ihtiyacı doğacaktır. Ancak merdiven korkuluğu yerleştirilmemiş bir merdivenin başında ya da ortalarında baş dönmesi yaşanırsa düşme ihtimali çok yüksektir. Elbette ki bu düşmenin sonuçlarını tahmin edemediğimiz gibi böyle bir durumu da göze almaya gerek yoktur.

Merdiven korkulukları çocukların, yaşlıların ve her yaş grubundan insanın alması gereken kurtarıcı bir önlemdir.

 

İÇ VE DIŞ MEKANLARDA FERFORJE MERDİVEN KORKULUĞU KALİTESİ

Ferforje merdiven korkuluğu öncelikli olarak ikiye ayırabiliriz. Bunlar iç mekân ve dış mekan ferforje merdiven korkulukları olarak nitelendirilebilir. Ferforje merdiven korkulukları dış mekânda genellikle sadece ferforje olarak tercih edilir. Kapı önlerine, kapı önlerindeki boşluklara, bahçe girişlerine yerleştirilen ferforje merdiven korkuluk çeşitleri dış mekân merdiven korkuluklarıdır. Aynı zamanda ahşap küpeşteli ferforje merdiven korkuluğu modelleri olarak yoğun bir şekilde tercih edilen modellerde apartman merdiven korkuluklarına yerleştirilir. Apartman merdiven boşluklarında genellikle sarmal merdiven korkulukları yerleştirilir ve bu ürünler tercih edilir. Bu modeller genellikle apartmanın toz ve kirinden etkilenmemesi için koyu renkli ve siyah ürünlerdir. Ferforje merdiven korkulukları sağlam ve kaliteli ürünler olmakla birlikte kırılmaz, bükülmez ve darbelere karşı dayanıklılardır.

İYİ BİR MONTAJ VE DAYANIKLI MERDİVEN KORKULUĞU

Dış mekân ferforje merdiven korkuluklarının daha dayanıklı olmalarının ana sebepleri dışarıdaki tehlikelerin sonuçlarının iki kat daha kötü olabilecek olmasıdır. Bu sebeple dışarıda tercih edilen ürünlerin ferforje merdiven korkuluk olmasına son derece dikkat edilmelidir. Özellikle montajının sağlam bir şekilde yapılmış olması da birçok nokta kadar önemlidir. Dışarıda kesinlikle alüminyum korkuluk modellerinin tercih edilmesini önermiyoruz, alüminyum merdiven korkuluğu modelleri ne kadar sağlam montajı yapılmış olursa olsun zaten hafif ve darbelere direnç gösteremeyen ürünlerdir. Bu noktada tercih edilmesi gereken ürün modelleri muhakkak ferforje ürünler olarak seçilmelidir, ferforje merdiven korkulukları yaslanmaya ve darbelere karşı dirençlidir ve kazalara mahal vermeyecektir.

EVLERE UYUM SAĞLAYAN SADELİK VE ŞIKLIK

Evlerinizin içinde tercih edeceğiniz modeller görüntü bazında estetik duruş ve kalite sunuyorsa bu elbette ferforje ürünlerin özellikleridir. Evin içinde ya ahşap ferforje ya da tamamen ferforje merdiven korkulukları tercih etmelisiniz. Alüminyum modeller evin içinde estetik durmayacak sanki dış mekan ürünüymüş gibi bir görüntü sunacaktır. Evin içerisindeki eşyalara uyum gösterme noktasında da uyum sağlamayacaktır.

İster sade bir merdiven korkuluk tercih edin, isterseniz klasik ve retro bir model ferforje merdiven korkuluklarını evinizin salonuna ve holüne çok yakışacak ve uyumu yakalayacaktır.

 

 

0,