Merdiven Korkuluğu Bebekler İçin, ev için, her yere özel üretim

 

Evde bebeği olanlar genelde rahat rahat yerlerinde oturamaz. Düştü mü, düşecek mi, bir yere çarptı mı çarpacak mı bu tarz sorular hep kafalarını meşgul eder. Bunun önlemi almak gerçekten önemli bir noktadır. Çocuklar tabi ki düşe-kalka öğrenecek bir şeyleri ancak bu olurken bir taraflarını da kırmaya hiç mi hiç gerek yok diye düşünüyorum. Peki ne tarz önlemler alınabilir bu noktada? Öncelikle alınması gereken en büyük önlem kapıları kapalı tutmaktadır. Ancak bu durumda her fırsatta kolay olmuyor. Yazın sıcakta kapıyı bacayı açası geliyor insanın. Bu noktada evde balkonda korkulukların bulunması cankurtaran önlemler arasında ilk sıraya yerleşiyor. Özellikle balkon korkuluklarını tercih ederken bebeklerin ulaşamayacağı tarzda modeller tercih ederseniz kapı açık kalsa da bir nebze de olsa içiniz rahat eder. Genelde bu tarz durumlarda balkon pencere önlerinde çocukların tırmanabileceği tarzda sandalye tabure tarzı şeyleri bulundurmamaya özen göstermelisiniz.

 

Merdiven korkuluğu bebekler için da oldukça doğru bir seçim olacaktır. Özellikle evlerinin içinde merdiven bulunan evebeynler için çok çok önemli bir nokta diyebilirim. Benim de küçük bir kardeşim olduğu için çocukların ne derece merdivenlere meraklı olduğunu biliyorum. Eğer yukarı doğru çıkan bir merdiven ise yukarı çıkmak isteyecek aşağı doğru inen bir merdiven ise çocuklar da aşağı inmek isteyecekler. Çünkü her şeyi merak ediyorlar ve oyun oynamak istiyorlar.  Bu hususta bizim alabileceğimiz en önemli tedbir merdiven girişlerine basamak öncesine çocukların açamayacağı tarzda korkuluk yaptırmak mümkündür. Bunun birçok örneğini görmek de mümkün.

 

Eğer merdiveniniz ahşap ise ahşap merdiven korkuluğu ya da ferforje tipinde zaten yandan bir merdiven korkuluğunuz varsa bu tipte ferforje merdiven korkuluğu tercih etme şansına sahipsiniz. Hani nasıl duracak diye de düşünmenize gerek yok gelişen ferforje sektörü ile evinizin dekoruna uygun modelleri bulup yaptırma şansınız bile mevcuttur. Hatta evinizde bunu dekor amaçlı kullanma ihtimaliniz de çok yüksek. Estetik açıdan bakıldığında çok kötü bir görüntüye sahip değildir kesinlikle.

 

 Bunu örnek fotoğrflar ile size göstermek ve açıklamak isterdim. Ancak şimdilik bu tarzda örnek bir fotoğrafımız mevcut değildir. Ancak eğer beğendiğiniz tarzda bir model karşınıza çıkarsa bunu özel olarak evinize göre tasarlama şansına da sahipsiniz. Merdiven korkuluğu modellerinden seçip bu doğrultuda merdivenin ilk kısmına önleyici bir korkuluk modeli tasarlanabilir. Bir yandan hayal gücünüz ile bir yandan da araştımalırınız ile bu tarz örneklere ulaşmanız mümkün. Unutulmamsı gereken ve çok özen gösterilmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum.

 

 

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri