Merdiven Korkulukları

GÜVENLİK AÇISINDAN FERFORJE MERDİVEN KORKULUĞU

Ferforje merdiven korkuluğu dış ya da iç mekan fark etmeksizin merdivenlerin açıkta kalan kısmına yerleştirilen demir ürünlerdir. Merdiven korkuluklarının yerleştirme sebebi tabi ki öncelik olarak güvenliktir. Merdivenler yanlarındaki açık boşluk tamamlanmadıkça birçok tehlikeye mahal verecek durumdadır. Evlerin içinde yaşlı ve çocuklar olmadığı sürece tercih etmeyen insanlara da sıklıkla rastlamaktayız. Ancak ferforje merdiven korkulukları sadece yaşlıların ve çocukların güvenliği sağmakla kalmaz. Bir insanın gün içinde neler yaşayacağını kestirmek çok mümkün olmadığı için en ufak baş dönmesinde insanların tutunacak bir yer arama ihtiyacı doğacaktır. Ancak merdiven korkuluğu yerleştirilmemiş bir merdivenin başında ya da ortalarında baş dönmesi yaşanırsa düşme ihtimali çok yüksektir. Elbette ki bu düşmenin sonuçlarını tahmin edemediğimiz gibi böyle bir durumu da göze almaya gerek yoktur.

Merdiven korkulukları çocukların, yaşlıların ve her yaş grubundan insanın alması gereken kurtarıcı bir önlemdir.

 

FERFORJE BAHÇE MERDİVEN KORKULUKLARI

 

DEMİR MERDİVEN KORKULUKLARI - MERDİVEN KORKULUĞU DEMİR 

 

İÇ VE DIŞ MEKANLARDA FERFORJE MERDİVEN KORKULUĞU KALİTESİ

Ferforje merdiven korkuluğu öncelikli olarak ikiye ayırabiliriz. Bunlar iç mekân ve dış mekan ferforje merdiven korkulukları olarak nitelendirilebilir. Ferforje merdiven korkulukları dış mekânda genellikle sadece ferforje olarak tercih edilir. Kapı önlerine, kapı önlerindeki boşluklara, bahçe girişlerine yerleştirilen ferforje merdiven korkuluk çeşitleri dış mekân merdiven korkuluklarıdır. Aynı zamanda ahşap küpeşteli ferforje merdiven korkuluğu modelleri olarak yoğun bir şekilde tercih edilen modellerde apartman merdiven korkuluklarına yerleştirilir. Apartman merdiven boşluklarında genellikle sarmal merdiven korkulukları yerleştirilir ve bu ürünler tercih edilir. Bu modeller genellikle apartmanın toz ve kirinden etkilenmemesi için koyu renkli ve siyah ürünlerdir. Ferforje merdiven korkulukları sağlam ve kaliteli ürünler olmakla birlikte kırılmaz, bükülmez ve darbelere karşı dayanıklılardır.

 

DUBLEKS MERDİVEN KORKULUĞU

 

FERFORJE MERDİVEN KORKULUĞU - DEMİR MERDİVEN KORKULUKLARI - MERDİVEN KORKULUĞU DEMİR

 

Merdiven Korkuluk Seçimi

Merdiven Korkulukları Bu nedenle bir tüketici eğer merdivenlerini daha güvenli ve estetik hale getirmek amacı ile merdiven korkuluk seçimi yapmaya niyetleniyorsa, öncelikle yapması gereken bu ürünü neredeki merdivene yerleştireceğini bulmaktır. Bundan sonra ihtiyaçlar ve beklentiler belirlenecek ve akabinde en doğru ürünü satın alacaktır.

İYİ BİR MONTAJ VE DAYANIKLI MERDİVEN KORKULUĞU

Dış mekân ferforje merdiven korkuluklarının daha dayanıklı olmalarının ana sebepleri dışarıdaki tehlikelerin sonuçlarının iki kat daha kötü olabilecek olmasıdır. Bu sebeple dışarıda tercih edilen ürünlerin ferforje merdiven korkuluk olmasına son derece dikkat edilmelidir. Özellikle montajının sağlam bir şekilde yapılmış olması da birçok nokta kadar önemlidir. Dışarıda kesinlikle alüminyum korkuluk modellerinin tercih edilmesini önermiyoruz, alüminyum merdiven korkuluğu modelleri ne kadar sağlam montajı yapılmış olursa olsun zaten hafif ve darbelere direnç gösteremeyen ürünlerdir. Bu noktada tercih edilmesi gereken ürün modelleri muhakkak ferforje ürünler olarak seçilmelidir, ferforje merdiven korkulukları yaslanmaya ve darbelere karşı dirençlidir ve kazalara mahal vermeyecektir.

 

GOLD İŞLEMELİ KÜPEŞTE MERDİVEN KORKULUĞU 

 

DEMİR MERDİVEN KORKULUĞU - MERDİVEN KORKULUKLARI

 

EVLERE UYUM SAĞLAYAN SADELİK VE ŞIKLIK

Merdiven Korkuluğu Evlerinizin içinde tercih edeceğiniz modeller görüntü bazında estetik duruş ve kalite sunuyorsa bu elbette ferforje ürünlerin özellikleridir. Evin içinde ya ahşap ferforje ya da tamamen ferforje merdiven korkulukları tercih etmelisiniz. Alüminyum modeller evin içinde estetik durmayacak sanki dış mekan ürünüymüş gibi bir görüntü sunacaktır. Evin içerisindeki eşyalara uyum gösterme noktasında da uyum sağlamayacaktır.

İster sade bir merdiven korkuluk tercih edin, isterseniz klasik ve retro bir model ferforje merdiven korkuluklarını evinizin salonuna ve holüne çok yakışacak ve uyumu yakalayacaktır.

Lüks İç Mekan Merdiven Korkuluk

 Lüks iç mekan merdiven korkulukları, çoğunlukla dökme demirden meydana getirilir. Bunun nedeni ısınan demirin istenilen şekle kavuşabilmesidir. Hayal gücünün yettiği her tür motif, işleme, desene ev sahipliği yapabilen bu demir korkuluklar, lüks modelleri ile genellikle otel, villa, köşk, yalı ve konak gibi lüks mekanlarda tercih edilir. 

Demir İç Mekân Merdiven Korkuluk

 Demir iç mekan merdiven korkuluk, iç mekanlarda bulunan merdiven basamaklarının uç (kenar) kısımlarına yerleştirilen çit vasfı gören ürünlerdir. Sağlam yapısı ile halk arasında bilinen ve bu yapısı sayesinde yıllardır sevilerek kullanılan bu tırabzan çeşitleri, güvenli ve dayanıklı olması nedeni ile genellikle okul ve hastanelerde kullanılır. Zira, alüminyumdan yapılan ya da yalnızca ahşap malzemesinden meydana getirilen tırabzanlar ani denge kaybına bağlı şiddetli düşmelere asla ama asla demir tırabzan modelleri kadar etkili bir biçimde güvenlik unsurunu sağlayamaz.

 

 BEYAZ MERDİVEN KORKULUKLARI

 

İŞLEMELİ DEMİR MERDİVEN KORKULUĞU - MERDİVEN KORKULUK FİYATLARI

 

İç Mekan Merdiven Korkuluk 

İç mekan merdiven korkulukları, her tür yapıda karşımıza çıkmaktadır. İç mekan merdiven tırabzan adı altında da anılan bu korkuluklar hastane, okul, villa, yalı, köşk, apartman, iş hanı, dubleks müstakil evler, restoranlar, cafeler gibi pek çok farklı yerde ihtiyaç karşılamak amacı ile kullanılmaktadır.

Esas görevi güvenlik olan bu korkuluklar, bulunduğu mekânın ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Örneğin okul ve hastane gibi denge kaybından ötürü çeşitli merdiven kazalarına maruz kalabilecek ve akabinde bu durum yüzünden sonu ölüme değin varabilecek bir takım tehlikelere meydan verecek durumlara karşı dayanıklı ürünler kullanılmaktadır.

 

DEMİR KÜPEŞTE MERDİVEN KORKULUK

 

 KÜPEŞTE MERDİVEN KORKULUKLARI - MERDİVEN KORKULUĞU

 

MERDİVEN KORKULUĞU ÜRETİM VİDEOSU
 

 

DAHA FAZLA FERFORJE ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEMEK İSTERSENİZ LÜTFEN MERDİVEN KORKULUKLARI `NA TIKLAYINIZ
0,